Най-драматичните грешки, допуснати от реферите в световните първенства

Anonim
Топ 10 най-добри спасявания на вратари.

Съдържание

въведение

Историята на Световната купа е написана от непобедими екипи, неочаквани резултати, невероятни пиеси и, за съжаление, много важни арбитражни грешки. В този текст ще знаете 10 от най-големите грешки, направени в най-важното спортно състезание в света. Някои решения завършиха с гняв за засегнатите играчи, несправедливи резултати и дълбоки скърби за феновете.

focus.de Запазване

Англия 1966: Англия срещу Германия

Швейцарският съдия Готфрид Диенст потвърди несъществуващ гол за Англия в финала на Световната купа на ФИФА през 1966 г. През първата половина на продълженията, Джеф Хърст ритна в мрежата и топката отскочи точно в средата на задната линия, след като удари тире. Когато се насочи към терена, немски защитник я отблъсна. Въпреки това, съдията свири, като даде мястото на англичаните. Всъщност, Дийнст не видя, че топката е минала покрай линията, но това беше флагът, който погрешно посочи, че е влязла. Накрая, местните жители спечелиха 4-2 и получиха първата си Световна купа.

Запазване mundialistasymitos.com

Испания 1982: Франция срещу Германия

Чарлз Корвър е в тъмната история на футбола за ролята си в "Кражба на века". Холандският рефер се престори, че не вижда ужасен фал от германския вратар Харалд Шумахер над Патрик Батистън от Франция. Докато двамата се насочиха към топката в района, Шумахер удари силно противника си с бедрото. Батистън падна в безсъзнание в полето и беше премахнат на миг по-късно в боклук. В този ход французинът загуби две зъби и претърпява счупване на ребрата, като е излязъл от полето в продължение на девет месеца. Какво е заредил Кровър? Според него няма фал, няма и наказание и много по-малко изгонване. Той вкара гол в полза на Германия.

Запазване teoriasperiodismo.sociales.uba.ar

Мексико 1986: Аржентина срещу Англия

Диего Марадона обезсмърти известната "Ръка на Бога" по време на мача с Англия в четвъртфиналите в Мексико през 1986 г. Реферът Али Беннацеър не наложи ръката, която аржентинецът използва, за да спечели скока срещу Питър Шилтън, което доведе до топката в задната част на мрежата и вкара 1-0 в полза на Аржентина. Повечето от английските играчи отчаяно искаха да кажат на съдията това, което нито той, нито асистентът бяха видели, но всичко беше напразно и целта беше потвърдена. Южноамериканците най-накрая спечелиха с 2-1 с друга цел на Марадона. Последното се счита за най-красивата цел в историята на Световната купа.

свържете се с нас

Италия 1990: Аржентина срещу Германия

Този път аржентинският отбор бе възпрепятстван от грешка от страна на съдията. По време на финала срещу Германия защитникът Роберто Сенсини спечели терена, за да вземе топката от играча Руди Вьолер. Германският нападател, въпреки че не е бил докоснат, реши да играе на земята и в крайна сметка завърши с измамническия съдия Едгардо Кодесал, който подсвирна и потвърди наказание за Германия. Андреас Бреме превърна възможността в гол. С тази единствена точка европейците спечелиха Световното първенство на Италия през 1990 г. В края на състезанието Brehme призна, че няма фал.

Запазване mundodeportivo.com

Съединени щати 1994 г .: Испания срещу Италия

Унгарският Шандор Пул ще бъде завинаги в паметта на испанците за това, че не са получили ясно наказание на Луис Енрике в мача срещу Италия. Италианският защитник Мауро Тасоти удари тежък удар с лакът в зоната, а испанският халф падна на тревата, държейки лицето му. Реферът обаче продължи, сякаш нищо не се е случило. Луис Енрике, забележително бесен, показа кръвта му като доказателство за агресията, но Пул не промени решението си, не изгони Тасоти и не наложи наказанието, което можеше да означава равенство за Испания. Останалото е история: Италия спечели с 2 до 1, стигна до полуфиналите и испанският волан завърши счупената носна преграда.

jotdown.com Запазване

Корея-Япония 2002: Южна Корея / Италия

Домакините на Световното първенство за 2006 г. до голяма степен бяха облагодетелствани от съдийството на Байрон Морено по време на мача срещу Италия в кръг от 16-ти. Еквадорският съдия имаше лошо представяне и подозренията за класификацията на корейците не се забавиха. Първо, изключена е легитимната цел на Дамяно Томаси за пречка, която никога не е съществувала. Няколко минути по-късно Франческо Тоти попадна в зоната след ясна липса на корейски защитник. Какво направи съдията? Той показа жълтата карта за втори път на италианския играч, за да се преструва, и го изрита. Той също така позволи прекалено бурна игра на азиатците.

hotcdchange / Flickr.com Запазване

Корея-Япония 2002: Южна Корея срещу Испания

Изпълнението на Ал-Гандур създаде още повече подозрения за съдиите на световното първенство през 2002 г. По време на мача между Испания и Южна Корея в четвъртфиналите, египетският съдия отмени две легитимни цели от европейците. Първият се дължи на предполагаем провал на Иван Хелгера, преди Рубен Бараджа да изпрати топката в задната част на мрежата. Втората грешка беше много по-очевидна: Хоакин направи ъгъла и Фернандо Мориентес отбеляза гол. Въпреки това, реферът и гулденците интерпретираха, че топката е излязла и е отменила точката. Мачът завърши с равенство, от нула до нула, а корейците спечелиха 5: 3 от наказанията.

foubister / Flickr.com Запазване

Германия 2006: Австралия срещу Хърватия

За някои сериозна грешка по време на Световната купа може да означава края на кариерата на съдиите. Това се случи с Греъм Пол след мача между Австралия и Хърватия на световното първенство през 2006 г. Английският рефер показа жълтата карта три пъти на същия играч. Хърватинът Йосип Симунич отиде за фаул по време на цялата игра и бе изгонен само в допълнителното време. Освен това анкетата не потвърди две ясни наказания от германците, анулирала е цел от австралийците и е позволила прекомерно насилие през 90-те минути. Това беше последната му игра като официален съдия.

ALEXANDRE BATTIBUGLI / Flickr.com Запази

Германия 2006: Италия срещу Австралия

Италия и Австралия бяха в нула до нула в осмо финалите на Германия през 2006 година. В третата минута на извънредния труд Фабио Гросо влезе в зоната и се хвърли преднамерено след количката на австралийския защитник. Испанецът Луис Медина Канталехо е измамен от италианеца и потвърждава наказанието за европейците. Франческо Тоти вкара гол, който помогна на отбора да достигне четвъртфиналите и да спечели Световната купа. Ако реферът не е взел този фал в последния момент и екипите са преминали за извънреден труд, историята ще се промени ли?

youpochtimes.com Запазване

Южна Африка 2010: Германия срещу Англия

Историята и съдиите повториха същото положение между двамата съперници. Този път подборът беше предубеден към Англия. Четвъртфиналите бяха спечелени от Германия 2: 1, когато Франк Лампард хвърли мощен удар покрай германския вратар, удари се в напречната греда и отскочи на половин метър в мрежата.Уругвайският съдия Хорхе Ларионда не осъзна, че топката е влязла и продължава играта, сякаш нищо не се е случило (флаговете също не помогнаха). Играта завърши 4 към 1 в полза на германците и Англия излезе от Световната купа.